Książka „XML na poważnie”

Okładka XML na poważnieMimo olbrzymiej popularności XML-a i jego powszechnego stosowania przez programistów w wielu przeróżnych sytuacjach, to nadal na polskim rynku brakuje dobrych książek o tej technologii. Ale zaraz, zaraz! Jest jedna! I to polska. Choć, aktualnie (stan na 23:37; 17 września 2008r.), dostępna jedynie w „druku na żądanie” w księgarni helion.

Jeśli jednak mówić o treści to jest to książka bardzo dobra. Bardzo przyjemnie się ją czyta, zawiera dobre przykłady i wystarczające opisy. Przed przeczytam tej książki wydawało mi się, że XML to taki pikuś, co to czasem się go użyje… No cóż – mój błąd. To olbrzymia i stale rozwijana technologia, którą z pewnością każdy znać powinien. I o ile „goły” XML to rzeczywiście nic wielkiego to już języki pochodne mogą być trochę bardziej skomplikowane.

Uważam, że w tej książce autorom świetnie się udało je opisać. Książkę tę wykorzystywałem jako podręcznik do przedmiotu na 2 roku informatyki na politechnice i sprawdził się rewelacyjnie. Robienie projektu po lekturze było bardzo przyjemne, o ile wcześniej nie miałem absolutnie pojęcia jak się do tego zabrać.

Bardzo polecam wszystkim zainteresowanym kupno tej książki, mimo że cena jest dosyć duża, to na pewno warto się zastanowić dłużej nad tą pozycją. Ja kupiłem, nie żałuję :).

PS. My kupowaliśmy 30 sztuk naraz. Można wtedy pisać na maila i może dostaniecie jakiś bonus :).

XML na poważnie – zobacz w księgarni
Wydawnictwo Helion – 06/2002

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *