Książka „Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II”

Okładka Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II

Czasem mogłoby się wydawać, że prócz PHP na serwerze nie znajdziemy już niczego. Nie jest to oczywiście prawda. Istnieją konkurencyjne technologie.

Jedną z nich jest właśnie JSP. Książka „Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II” w niezwykle oryginalny sposób próbuje nauczyć czytelnika bardzo solidny podstaw. Być może treść książki można zmieścić nie na prawie 900 stronach, a na 400. Jednak wtedy zdecydowanie straciłaby to co w niej najoryginalniejsze – sposób przekazywania wiedzy.

Ciekawe diagramy, skreślone napisy, komiksy i obrazki obok tekstu powodują, że książkę czyta się szybko i przyjemnie, a na twarzy nie raz pojawia się uśmiech. Nie sądziłem, że poważną książkę można napisać w taki sposób. Jednak autorom tej pozycji – udało się.

Czytelnik jest prowadzony krok po kroku. Po kolei dowiaduje się, czym jest JSP, dlaczego jest tak ciekawy, czym jest servlet, jak działa wzorzec MVC, jak budować w oparciu o niego stronę itd. Pozycja ma w założeniu zaciekawić tematem i przygotować do egzaminu SCWCD (test wiedzy o platformie J2EE).

Dla kogo ta książka jest przeznaczona. Według słów autorów dla każdego, kto lubi być zaciekawiony nauką, kto lubi dyskusje i łamigłówki. Dodatkowo warto znać przynajmniej podstawy Javy.

Polecam tę książkę jako bardzo dobre i ciekawe źródło wiedzy.

Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II
Wydawnictwo Helion – 12/2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.