Książka “CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III”

Okładka CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III

Osobom interesującym się tworzeniem stron www osoba Erica Meyera jest dobrze znana. Jest to autor – moim zdaniem najlepszych dostępnych na polskim rynku wydawniczym – książek poświęconych CSS. Muszę przyznać, że sięgając po tą pozycję trochę się bałem, że książka ta nie dorówna wcześniej przeze mnie czytanym “Eric Meyer o CSS” oraz jej kontynuacji.

Bez wątpienia jednak książka “CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III” doskonale broni dobrego imienia Autora. Jest to doskonałe źródło wiedzy dla każdego, kto nie szuka już podręczników do nauki CSS, tylko szuka konkretnych i sprawdzonych informacji o tym dlaczego tak, a nie inaczej, działa pewna właściwość z taką wartością. Takie osoby, z pewnością będą zadowolone z zakupu.

Książki Erica Meyera porażają wręcz swoją przejrzystością i logicznym kontyuowaniem pewnych tematów. Niektóre rzeczy – na pozór trudne – pod piórem “invited expert” organizacji W3C stają się prostą konsekwencją kilku logicznych i łatwych do zrozumienia zasad.

Jeśli jesteś osobą, która dopiero co zaczęła się uczyć CSS i nie za bardzo jeszcze wiesz jak sprawić, aby menu było po lewej lub po prawej stronie witryny, to raczej nie jest to książka dla ciebie. Jeśli natomiast czujesz, że CSS nie ma przed Tobą tajemnic – sięgnij po tę książkę. Ja w pewnych fragmentach czułem się jak początkujący webmaster, mimo, że tematyką zajmuję się nie od dziś.

Gorąco polecam zakup tej książki.

CSS. Kaskadowe arkusze stylów. Przewodnik encyklopedyczny. Wydanie III

Wydawnictwo helion02/2008

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.