Książka: “Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek”

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarekPrzechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Na temat pozycjonowania stron internetowych pod kątem wyników w wyszukiwarkach internetowych mówi, pisze i robi się coraz więcej. Pozycja na pierwszej stronie to często być albo nie być dla wielu firm. Nie dziwi zatem fakt, że i w ofercie helionu ostatnio znalazło się bardzo wiele książek o tej tematyce.

O SEO napisano wiele. O pozycjonowaniu przeczytałem też już niemało, a i praktykowałem amatorsko w tej dziedzinie trochę. Czytając jednak książkę Evana i Bradleya Bailynów miałem chwilami wrażenie, że mają jakieś przecieki z NASA o rychłym końcu świata. Dlaczego zdradzacie tę wiedzę, skoro rzekomo jest to taki pewnik?! Ta myśl pojawiała mi się nieustannie.

Autorzy dają bardzo jednoznaczne podpowiedzi, co należy zrobić aby być wysoko w wynikach. Opisują także przykłady z życia wzięte dotyczące konkretnych akcji jakie podjęli, aby np. zdobyć 30 linków z bardzo poważnych stron internetowych. W książce znaleźć można też wiele odesłań do narzędzi udostępnianych przez różne wyszukiwarki (tu akurat np. narzędzia Yahoo! są nieaktualne – Yahoo! teraz korzysta z Bing).

Podobały mi sieę także rozdziały o wykupowaniu domen (porady, przed czym się bronić, jak sprawdzić jakość kupowanej domeny itp.) oraz zbieraniu linków.

Książkę oceniam bardzo dobrze (z perspektywy amatora, który o SEO wie trochę, ale nie jest specjalistą). Za pozytywne uważam, że pokazane metody w najgorszym wypadku można uznać za ecru. Nie ma mowy o “czarnym kapeluszu”, co bardzo słusznie tłumaczą autorzy. Całość czyta się szybko i sprawnie. Dodatkowo porusza także temat innych wyszukiwarek oraz płatnych reklam Google AdWords. Dla początkujących i średnio obytych – polecam. Profesjonalistom podpowiadać nie chcę w tej sprawie :).

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Wydawnictwo helion – 2011/02

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.