“Etat czy na swoje?” – Lech Rychliński na spotkaniu koła Zarządzanie IT

Ten tydzień obfituje w ciekawe spotkania społeczności IT w Trójmieście. Dobre rozpoczęcie tygodnia z pierwszym meet.js, a już we wtorek ciekawa kontynuacja w bardziej kameralnym gronie .

Lech Rychliński, obecnie szef Rocket Studio, a wcześniej wieloletni pracownik (“od programisty do prezesa“) Gratki (dziś Polska Presse) przedstawił swoje przemyślenia związane z prowadzeniem własnej działalności oraz pracy “na etacie” w firmie. Pierwotnie sądziłem, że będzie to spotkanie, na którym “startupowiec” będzie chwalił się jak to wspaniale jest rozpoczynać biznes. Pod tym względem pozytywnie się zaskoczyłem, gdyż prezentacja raczej skupiała się na różnych doświadczeniach prelegenta, a nie na zachwalaniu którejś z opcji. Ja nie odczułem, aby padła ostatecznie odpowiedź na stawiane pytanie. Chyba, że za odpowiedź uznamy (całkiem słusznie): “zależy, czego oczekujesz od życia i jakie masz predyspozycje”. Po wystąpieniu Lecha można było w trochę bardziej nieformalnej atmosferze zadać kilka dodatkowych pytań przy piwie w Kwadratowej. Dla takich spotkań ja daje zielone światło ;).

Warto wspomnieć, że wstęp był w pełni darmowy. Dodatkowo, aby uczestniczyć w takim wydarzeniu nie trzeba być w żaden sposób związanym z kołem, Politechniką, czy branżą IT. Mile widziana jednak chęć poszerzenia horyzontów.

Nie była to pierwsza inicjatywa coraz szerzej działającego koła naukowe Politechniki Gdańskiej o nazwie Zarządzanie IT. Z zapowiedzi organizatorów także liczba uczestników (ponad 50 – aktualny rekord) nie jest docelową – jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Tak trzymać!

Dla zainteresowanych:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.